Tabăra de creație pentru copii

Fundația EGM în colaborare cu Atelier Plus organizează pe o tabără de creație cu tema “Pe locuri, fiți gata, stART” în perioada 25-31 iulie 2015. Tabăra va avea loc la Centrul Creștin Ministerium – Mărișel Colonie.

Pun'te cu tata - tabăra pentru copii și tătici

A doua ediție a taberei pentru copii și tătici organizată de Fundaţia EGM în parteneriat cu Asociaţia Bărbaţilor Creştini. Perioada: 16-21 august 2015. Locul: Centrul de tabere Vlăhița, județul Harghita

Conferinta - "Dumnezeu prin ochii copiilor" EGM 2015

Oare cum privesc copiii lucrurile spirituale? Cum le poate învățătorul influența corect percepția?

Conferinţa naţională 2014

Un învățător dedicat luptă cu ignoranța și se înconjoară de resurse: resurse spirituale, materiale, umane, financiare.

Tabăra pentru copii și tătici

Prima tabăra pentru tătici şi copii organizată de Fundaţia EGM în parteneriat cu Asociaţia Bărbaţilor Creştini.

Conferința ”Familia, biserica și școala duminicală” - Bistrița

Ești învățător de școală duminicală? Îți dorești mai multă eficiență la grupa de copii? Vrei ca munca ta să treacă dincolo de ușa sălii de clasă?

Şcoala învăţătorilor

Fundația EGM te așteaptă la școală.

Conferinţa Regională 2014

O nouă toamnă, noi provocări la școala duminicală... Alți copii, alte generații, alte percepții...
Cum privesc copiii lucrurile spirituale? Cum le poți influența corect percepția?

Conferinţa Regională 2013

Oradea: 28 septembrie 2013 Biserica Penticostală Maranata