Cel mai bun dintre toţi - Max Lucado

Meda Liata este cunoscută de toţi, e o persoană faimoasă. „Dintre semenii noştri, ea e cea mai bună”, spun locuitorii din Wemmik. Cine n-ar vrea să i se alăture lui Meda în Clubul Omuleţilor Minunaţi? Problema este că sunt acceptaţi în el doar cei făcuţi din mahon – cel mai bun lemn din cea mai bună pădure.

Pancinello nu e bine-venit în acest club, fiindcă e făcut din salcie. „Salcia e un lemn slab”, spune Meda. „Nimeni nu vrea să fie salcie”. Iar Pancinello este singura salcie din orăşelul Wemmick. Aşa că toţi se uită la el de sus. Chiar şi Lucia, prietena lui.

Pancinello învaţă, însă, o lecţie importantă atunci când Eli, tâmplarul, îl ajută să vadă că el e preţios pentru că a fost făcut de Creator, care a ales chiar şi lemnul din care să fie făcut. Această ultimă poveste din orăşelul Wemmick vă va surprinde, aşa cum însuşi Pancinello şochează orăşelul, atunci când locuitorii lui îşi dau seama cât de preţios este el.

Price: 25.00 RON